  • GRT21BC81E105ME13L
GRT21BC81E105ME13L
advertisement
Manufacturer No:
GRT21BC81E105ME13L
HK JDW NO:
535-GRT21BC81E105ME13L
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
GRT 1μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 15823
Step5Bar-code shipping tag
GRT21BC81E105ME13L
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm
  • Thickness
    1.4478mm