  • HLW05A2Z10K00JF
HLW05A2Z10K00JF
advertisement
Manufacturer No:
HLW05A2Z10K00JF
Manufacturer:
Vishay / Dale
HK JDW NO:
873-HLW05A2Z10K00JF
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
Through Hole FIXED RESISTOR, 10kOhm, Wirewound,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HLW05A2Z10K00JF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    HLW-A
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    350°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    5.25W
  • Technology
    WIRE WOUND
  • Construction
    All-Welded
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    13.49mm
  • Length
    15.88mm