  • HM66-80150LFTR13
HM66-80150LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM66-80150LFTR13
HK JDW NO:
860-HM66-80150LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM66-80150LFTR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM66-80150LFTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM66
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.402Lx0.394W 10.20mmx10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    3.6A
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    10.7mm
  • Current Rating
    3.6A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    50mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • DC Current
    3.6A
  • Height
    3.9878mm
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm
  • Length
    10.2108mm
  • Width
    10.0076mm