  • HM66A-0315100MLF13
HM66A-0315100MLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-0315100MLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-0315100MLF13
Package:
Nonstandard
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-0315100MLF13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM66A
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.126W 3.20mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    500mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    500mA
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    624mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    1.4986mm
  • Height Seated (Max)
    0.059 1.50mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    3.2004mm