  • HM66A-0420330MLF13
HM66A-0420330MLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-0420330MLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-0420330MLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-0420330MLF13
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    HM66A
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.165Lx0.165W 4.20mmx4.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    280mA
  • Current Rating
    280mA
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    920mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    2.0066mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • Length
    4.191mm
  • Width
    4.191mm