  • HM66A-0630560NLF13
HM66A-0630560NLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-0630560NLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-0630560NLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-0630560NLF13
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.248Lx0.244W 6.30mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    550mA
  • Current Rating
    550mA
  • Inductance
    56μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    305mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    6.2992mm
  • Width
    6.1976mm