  • HM66A-07284R7MLF13
HM66A-07284R7MLF13
advertisement
Manufacturer No:
HM66A-07284R7MLF13
HK JDW NO:
860-HM66A-07284R7MLF13
Step5Bar-code shipping tag
HM66A-07284R7MLF13
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.276W 7.00mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.5A
  • Current Rating
    1.5A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    54mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    2.794mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    7.0104mm
  • Width
    7.0104mm