  • HM70-431R9LFTR13
HM70-431R9LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM70-431R9LFTR13
HK JDW NO:
860-HM70-431R9LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM70-431R9LFTR13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM70-431R9LFTR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~180°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM70
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.398W 12.50mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    180°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    20A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    20A
  • Inductance
    1.9μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    15A
  • Height
    5.7404mm
  • Height Seated (Max)
    0.226 5.75mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    10.1092mm