  • HM71-20470LFTR
HM71-20470LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM71-20470LFTR
HK JDW NO:
860-HM71-20470LFTR
Datasheet:
HM71-20470LFTR
Step5Bar-code shipping tag
HM71-20470LFTR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM71
  • Size / Dimension
    0.510Lx0.370W 12.95mmx9.40mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    800mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    800mA
  • Inductance
    47μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    390mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    1A
  • Height
    2.9972mm
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm
  • Length
    12.954mm
  • Width
    9.398mm