  • HM71-503R3LFTR
HM71-503R3LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM71-503R3LFTR
HK JDW NO:
860-HM71-503R3LFTR
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM71-503R3LFTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM71-503R3LFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    HM71
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Wirewound
  • Resistance
    15mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    6.2A
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    15.24mm
  • Current Rating
    6.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    15mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    14A
  • DC Current
    6.2A
  • Height
    7.112mm
  • Height Seated (Max)
    0.280 7.11mm
  • Length
    18.54mm
  • Width
    15.24mm