  • HM71S-0603150LFTR
HM71S-0603150LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM71S-0603150LFTR
HK JDW NO:
860-HM71S-0603150LFTR
Datasheet:
HM71S-0603150LFTR
Step5Bar-code shipping tag
HM71S-0603150LFTR
    HM71S
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    310mA
  • Current Rating
    310mA
  • Inductance
    15μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    310mA
  • Height
    2.921mm
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    4.445mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C