  • HM71S-0603221LFTR
HM71S-0603221LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM71S-0603221LFTR
HK JDW NO:
860-HM71S-0603221LFTR
Datasheet:
HM71S-0603221LFTR
Step5Bar-code shipping tag
HM71S-0603221LFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.175W 6.60mmx4.45mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    100mA
  • Current Rating
    100mA
  • Inductance
    220μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.25Ohm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    100mA
  • Height
    2.921mm
  • Height Seated (Max)
    0.115 2.92mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    4.445mm