  • HM71S-1807330LFTR
HM71S-1807330LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM71S-1807330LFTR
HK JDW NO:
860-HM71S-1807330LFTR
Datasheet:
HM71S-1807330LFTR
Step5Bar-code shipping tag
HM71S-1807330LFTR
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    HM71S
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.730Lx0.600W 18.54mmx15.24mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    5A
  • Current Rating
    5A
  • Inductance
    33μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    75mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Height
    7.62mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm
  • Length
    18.542mm
  • Width
    15.24mm