  • HM73-40R30LFTR13
HM73-40R30LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM73-40R30LFTR13
HK JDW NO:
860-HM73-40R30LFTR13
Datasheet:
HM73-40R30LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM73-40R30LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Series
    HM73
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.555Lx0.512W 14.10mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating (Amps)
    40A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    300nH
  • DC Resistance (DCR)
    0.65mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    73A
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm