  • HM73-40R90LFTR13
HM73-40R90LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM73-40R90LFTR13
HK JDW NO:
860-HM73-40R90LFTR13
Datasheet:
HM73-40R90LFTR13
Description:
Quantity:
In Stock : 307
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HM73-40R90LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Series
    HM73
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.555Lx0.512W 14.10mmx13.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    25A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    25A
  • Inductance
    900nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.4mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    40A
  • Height
    6.5024mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.239mm
  • Width
    6.731mm