  • HM78-45390LFTR
HM78-45390LFTR
advertisement
Manufacturer No:
HM78-45390LFTR
HK JDW NO:
860-HM78-45390LFTR
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM78-45390LFTR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HM78-45390LFTR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Series
    HM78
  • Size / Dimension
    0.492Lx0.492W 12.50mmx12.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    2.1A
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2.1A
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    132mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    4.4958mm
  • Height Seated (Max)
    0.177 4.50mm
  • Length
    12.4968mm
  • Width
    12.4968mm