  • HM79-30120LFTR13
HM79-30120LFTR13
advertisement
Manufacturer No:
HM79-30120LFTR13
HK JDW NO:
860-HM79-30120LFTR13
Package:
Nonstandard
Datasheet:
HM79-30120LFTR13
Step5Bar-code shipping tag
HM79-30120LFTR13
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    HM79
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.307Lx0.276W 7.80mmx7.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating (Amps)
    1.39A
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    1.39A
  • Inductance
    12μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    89mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Height
    3.556mm
  • Height Seated (Max)
    0.138 3.50mm
  • Length
    7.7978mm
  • Width
    7.0104mm