  • HMK432B7155KM-T
HMK432B7155KM-T
advertisement
Manufacturer No:
HMK432B7155KM-T
HK JDW NO:
782-HMK432B7155KM-T
Description:
M 1.5μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
HMK432B7155KM-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    SMPS Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    3.2mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    M
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%