  • HMK432BJ105MM-T
HMK432BJ105MM-T
advertisement
Manufacturer No:
HMK432BJ105MM-T
HK JDW NO:
782-HMK432BJ105MM-T
Datasheet:
HMK432BJ105MM-T
Description:
M 1μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 1073
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
HMK432BJ105MM-T
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%