  • HWS30A-5/A
HWS30A-5/A
advertisement
Manufacturer No:
HWS30A-5/A
Manufacturer:
TDK-Lambda Americas Inc.
HK JDW NO:
778-HWS30A-5/A
Package:
120
Datasheet:
HWS30A-5/A
Description:
Quantity:
In Stock : 223
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
HWS30A-5/A
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    120
  • Weight
    240.000004g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2008
  • Series
    HWS-A (30W)
  • Size / Dimension
    3.74Lx1.24W x 3.23 H 95.0mmx31.5mmx82.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Industrial, ITE (Commercial)
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Depth
    95mm
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    6V
  • Max Output Current
    6A
  • Max Current Rating
    650mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 120V~370VDC
  • Output Current
    6A
  • Output Power
    30W
  • Max Output Voltage
    6V
  • Min Input Voltage
    85V
  • Max Input Voltage
    265V
  • Current - Output 1
    6A
  • Min Output Voltage
    4V
  • Max Output Power
    30W
  • Nominal Output Voltage
    5V
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    265V
  • Height
    82.042mm