  • HZ0603A102R-10
HZ0603A102R-10
advertisement
Manufacturer No:
HZ0603A102R-10
HK JDW NO:
449-HZ0603A102R-10
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
HZ0603A102R-10
Description:
Ind Chip Bead Mono-Layer 1K Ohm 100MHz Ferrite 100mA 0603 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
HZ0603A102R-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    1997
  • Series
    HZ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    Power, Signal Line
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm
  • Current Rating (Max)
    100mA
  • Impedance @ Frequency
    1kOhms @ 100MHz
  • Height
    939.8μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Height (Max)
    0.037 0.95mm