  • HZ0805D102R-00
HZ0805D102R-00
advertisement
Manufacturer No:
HZ0805D102R-00
HK JDW NO:
449-HZ0805D102R-00
Datasheet:
HZ0805D102R-00
Description:
FERRITE BEAD 1 KOHM 0805 1LN
Step5Bar-code shipping tag
HZ0805D102R-00
    Select All
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2004
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    0.4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Length
    2mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm