  • IMC1210ER68NJ
IMC1210ER68NJ
advertisement
Manufacturer No:
IMC1210ER68NJ
HK JDW NO:
873-IMC1210ER68NJ
Datasheet:
IMC1210ER68NJ
Step5Bar-code shipping tag
IMC1210ER68NJ
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    450mA
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    360mOhm Max
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    30 @ 50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm