  • IMC1210SYR12K
IMC1210SYR12K
advertisement
Manufacturer No:
IMC1210SYR12K
HK JDW NO:
873-IMC1210SYR12K
Datasheet:
IMC1210SYR12K
Step5Bar-code shipping tag
IMC1210SYR12K
    1210 (3225 Metric)
  • Supplier Device Package
    1210
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.49mm
  • Tolerance
    ±10%
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    584mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    2.69mm
  • Current Rating
    584mA
  • Inductance
    120nH
  • Test Frequency
    25.2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    220mOhm Max
  • Max DC Current
    584mA
  • Frequency - Self Resonant
    500MHz
  • Q @ Freq
    30 @ 25.2MHz
  • Inductance Frequency - Test
    25.2MHz
  • Q Factor
    30
  • Height
    2.41mm
  • Height Seated (Max)
    0.095 2.41mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.21mm