  • IMC1812EB27NM
IMC1812EB27NM
advertisement
Manufacturer No:
IMC1812EB27NM
HK JDW NO:
873-IMC1812EB27NM
Datasheet:
IMC1812EB27NM
Step5Bar-code shipping tag
IMC1812EB27NM
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    450mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    450mA
  • Inductance
    27nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Max DC Current
    450mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
  • Q @ Freq
    50 @ 50MHz
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm