  • IMC1812RV180K
IMC1812RV180K
advertisement
Manufacturer No:
IMC1812RV180K
HK JDW NO:
873-IMC1812RV180K
Datasheet:
IMC1812RV180K
Step5Bar-code shipping tag
IMC1812RV180K
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Current Rating (Amps)
    190mA
  • Current Rating
    190mA
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.8Ohm Max
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
  • Q @ Freq
    50 @ 2.52MHz
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Height
    3.4mm
  • Height Seated (Max)
    0.134 3.40mm
  • Length
    4.4958mm
  • Width
    3.2004mm