  • IMS05RU822J
IMS05RU822J
advertisement
Manufacturer No:
IMS05RU822J
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-IMS05RU822J
Package:
Axial
Datasheet:
IMS05RU822J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
IMS05RU822J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    IMS-5
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    26mA
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Cylindrical
  • Lead Length
    36.57mm
  • Lead Diameter
    0.635 mm
  • Inductance
    8.2mH
  • DC Resistance (DCR)
    119Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    540kHz
  • Q @ Freq
    40 @ 250kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Inductance Frequency - Test
    250kHz
  • Current - Saturation
    15mA
  • Rated Current-Max
    0.026A