  • IMS05SH2R2K
IMS05SH2R2K
advertisement
Manufacturer No:
IMS05SH2R2K
HK JDW NO:
873-IMS05SH2R2K
Datasheet:
IMS05SH2R2K
Step5Bar-code shipping tag
IMS05SH2R2K
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Material - Core
    Iron Powder
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
    2016
  • Series
    IMS-5
  • Size / Dimension
    0.162Diax0.410L 4.11mmx10.41mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Molded
    Shielded
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    7.9MHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Max DC Current
    650mA
  • Frequency - Self Resonant
    100MHz
  • Q @ Freq
    44 @ 7.9MHz
  • DC Current
    650mA