  • ISL22329WFU10Z-TK
ISL22329WFU10Z-TK
advertisement
Manufacturer No:
ISL22329WFU10Z-TK
HK JDW NO:
391-ISL22329WFU10Z-TK
Package:
MSOP
Datasheet:
ISL22329WFU10Z-TK
Description:
10 Terminations3.3V 10 Pin Digital PotentiometersI2C128 Positions
Purchasing and Inquiry
ISL22329WFU10Z-TK Overview
This file is contained in a package of MSOP.As of Non-Volatile, this pentometer has been stored.This digital potentiometer has 2 embedded circuits.To secure the digital analogic, it can be accessed in the Tape & Reel package.Pentometer consists of 128 positions.10 terminations are designed in digital potentiometer.In this programmable potentiometer, you will find 1 functions.In The case, the total resistance of the speed potentiometers will be 10000Ohm.For its performance, it uses 3.3V.In the digi devices, 10 pins can be seen.A flow rate limit of 10kOhm is possible.The mount is Surface Mount.The potentiameter has a total of 10 pins.A converter of this type can be categorized as DIGITAL POTENTIOMETER.There is a voltage delivery capability of 3/5V.A maximum 125°C ensures that the digital resistor runs smoothly.It operates at -40°C at a minimum to maintain reliability.This electronic component belongs to the family Digital Potentiometers.
ISL22329WFU10Z-TK Features
Available in MSOP package
2 Circuits
10 pins
ISL22329WFU10Z-TK Applications
  • LEDs
  • Cell phone
  • Voltage control
  • Calibration instrumentation
  • Power calibration
  • Programmable computer
  • Instrumentation (gain or offset adjustment)
  • Programmable voltage regulator
  • Voltage resistance conversion
  • Industrial control
Step5Bar-code shipping tag
ISL22329WFU10Z-TK
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2004
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Number of Positions
    128
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Digital Potentiometers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Pin Count
    10
  • Power Supplies
    3/5V
  • Temperature Grade
    AUTOMOTIVE
  • Number of Circuits
    2
  • Memory Type
    Non-Volatile
  • Converter Type
    DIGITAL POTENTIOMETER
  • Total Resistance
    10000Ohm
  • Height Seated (Max)
    1.1mm
  • Length
    3mm
  • Width
    3mm