  • JMK063BJ474MP-F
JMK063BJ474MP-F
advertisement
Manufacturer No:
JMK063BJ474MP-F
HK JDW NO:
782-JMK063BJ474MP-F
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
JMK063BJ474MP-F
Description:
M 0.47μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 12000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
JMK063BJ474MP-F
  • Part Status
    Active
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    X5R
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
    Yes
  • Voltage
    6.3V
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm
  • Thickness
    330.2μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%