  • JMK107BJ225KAHT
JMK107BJ225KAHT
advertisement
Manufacturer No:
JMK107BJ225KAHT
HK JDW NO:
782-JMK107BJ225KAHT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
JMK107BJ225KAHT
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 48000
Step5Bar-code shipping tag
JMK107BJ225KAHT
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    800μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm