  • JMK212BJ106MK-T
JMK212BJ106MK-T
advertisement
Manufacturer No:
JMK212BJ106MK-T
HK JDW NO:
782-JMK212BJ106MK-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
JMK212BJ106MK-T
Description:
M 10μF Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
JMK212BJ106MK-T
    17 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    M
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    450μm
  • Thickness (Max)
    0.020 0.50mm