  • JMK212BJ475KD-T
JMK212BJ475KD-T
advertisement
Manufacturer No:
JMK212BJ475KD-T
HK JDW NO:
782-JMK212BJ475KD-T
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
JMK212BJ475KD-T
Description:
M 4.7μF Ceramic Capacitor ±10% X5R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1997
Step5Bar-code shipping tag
JMK212BJ475KD-T
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm