  • KCM55WR71E686MH01L
KCM55WR71E686MH01L
advertisement
Manufacturer No:
KCM55WR71E686MH01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-KCM55WR71E686MH01L
Package:
Stacked SMD, 2 J-Lead
Description:
KCM 68μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC Stacked SMD, 2 J-Lead
Quantity:
In Stock : 3268
Step5Bar-code shipping tag
KCM55WR71E686MH01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    Stacked SMD, 2 J-Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    KCM
  • Size / Dimension
    0.240Lx0.209W 6.10mmx5.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    68μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Lead Style
    J-Lead
  • Thickness (Max)
    0.264 6.70mm