  • KHC250E475Z32N0T00
KHC250E475Z32N0T00
advertisement
Manufacturer No:
KHC250E475Z32N0T00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KHC250E475Z32N0T00
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
THC 4.7μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5U E 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KHC250E475Z32N0T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    THC
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Dielectric
    Y5U
  • Thickness (Max)
    0.079 2.00mm
  • Thickness
    2.0066mm