  • KHP500E226M552AT00
KHP500E226M552AT00
advertisement
Manufacturer No:
KHP500E226M552AT00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KHP500E226M552AT00
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
THP 22μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.236Dia x 0.197 H 6.00mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KHP500E226M552AT00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    THP
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.236Dia x 0.197 H 6.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    22μF
  • Height
    5.0038mm
  • Thickness (Max)
    0.220 5.60mm
  • Thickness
    5.588mm