  • KMPC852TZT100A
KMPC852TZT100A
advertisement
Manufacturer No:
KMPC852TZT100A
HK JDW NO:
318-KMPC852TZT100A
Description:
32-bit Microprocessor 256-Pin 100MHz 1.8V BGA
Quantity:
In Stock : 6235
Step5Bar-code shipping tag
KMPC852TZT100A
  • Package / Case
    BGA
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    256
  • Weight
    1.724048g
  • Packaging
    Bulk
  • JESD-609 Code
    e0
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    256
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    95°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    1.8V
  • Frequency
    100MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • RAM Size
    8kB
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROPROCESSOR, RISC
  • Bit Size
    32
  • Frequency (Max)
    100MHz
  • Data Bus Width
    32b
  • Halogen Free
    Not Halogen Free
  • Address Bus Width
    32
  • Boundary Scan
    YES
  • Low Power Mode
  • Format
    FIXED POINT
  • Integrated Cache
  • Number of Cores
    1
  • Length
    23mm
  • Height Seated (Max)
    2.54mm