  • KNP-50JB-52-1R2
KNP-50JB-52-1R2
advertisement
Manufacturer No:
KNP-50JB-52-1R2
HK JDW NO:
898-KNP-50JB-52-1R2
Datasheet:
KNP-50JB-52-1R2
Description:
1.2Ohm, 0.5W 1/2W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
KNP-50JB-52-1R2
  • Operating Temperature
    -40°C~200°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.138Diax0.354L 3.50mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1.2Ohm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W