  • KRM55TR7YA226MH01K
KRM55TR7YA226MH01K
advertisement
Manufacturer No:
KRM55TR7YA226MH01K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-KRM55TR7YA226MH01K
Package:
2220
Description:
22μF Ceramic Capacitor 2220
Quantity:
In Stock : 8787
Step5Bar-code shipping tag
KRM55TR7YA226MH01K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    2220
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness
    4.8mm