  • KTD101B474M32A0T00
KTD101B474M32A0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTD101B474M32A0T00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KTD101B474M32A0T00
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NTD 0.47μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KTD101B474M32A0T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    NTD
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.138W 5.00mmx3.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Capacitance
    0.47μF
  • Depth
    3.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Voltage
    100V
  • Lead Style
    Straight
  • Height
    6mm
  • Height Seated (Max)
    0.236 6.00mm