  • KTD250B157M90A0B00
KTD250B157M90A0B00
advertisement
Manufacturer No:
KTD250B157M90A0B00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KTD250B157M90A0B00
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
NTD 150μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.886Lx0.236W 22.50mmx6.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KTD250B157M90A0B00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    NTD
  • Published
    2017
  • Size / Dimension
    0.886Lx0.236W 22.50mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    150μF
  • Lead Pitch
    19.9898mm
  • Lead Spacing
    0.787 20.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.787 20.00mm