  • KTPS18-16012MP-VI-P2
KTPS18-16012MP-VI-P2
advertisement
Manufacturer No:
KTPS18-16012MP-VI-P2
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS18-16012MP-VI-P2
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 16V 19W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS18-16012MP-VI-P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS18 (18W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19W
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, GS, PSE, RCM, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.2A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    16V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm