  • KTPS24-12020DT-2P-VI-P1
KTPS24-12020DT-2P-VI-P1
advertisement
Manufacturer No:
KTPS24-12020DT-2P-VI-P1
HK JDW NO:
867-KTPS24-12020DT-2P-VI-P1
Package:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 24W
Step5Bar-code shipping tag
KTPS24-12020DT-2P-VI-P1
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS24 (24W)
  • Size / Dimension
    3.46Lx1.97W x 1.34 H 88.0mmx50.0mmx34.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    24W
  • Approval Agency
    CB, CE, cUL, GS, PSE, UL
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm