  • KTPS24-24010WA
KTPS24-24010WA
advertisement
Manufacturer No:
KTPS24-24010WA
HK JDW NO:
867-KTPS24-24010WA
Package:
Datasheet:
KTPS24-24010WA
Step5Bar-code shipping tag
KTPS24-24010WA
    Select All
  • Weight
    0.327lb 148.32g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS24 (24W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 2.05 H 72.0mmx34.0mmx52.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    24W
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm