  • KTPS65-1836DT 3P
KTPS65-1836DT 3P
advertisement
Manufacturer No:
KTPS65-1836DT 3P
Manufacturer:
Kaga Electronics USA
HK JDW NO:
867-KTPS65-1836DT 3P
Package:
Datasheet:
KTPS65-1836DT 3P
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
KTPS65-1836DT 3P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.635lb 288.03g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    KTPS65 (65W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    65W
  • Approval Agency
    CB, CE
  • Efficiency
    Level V
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3.6A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    18V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm