  • KTS101B155M32N0T00
KTS101B155M32N0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTS101B155M32N0T00
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-KTS101B155M32N0T00
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
NTS 1.5μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KTS101B155M32N0T00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Thickness (Max)
    0.102 2.60mm
  • Thickness
    2.5908mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    NTS
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%