  • KTS251B334K32N0T00
KTS251B334K32N0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTS251B334K32N0T00
HK JDW NO:
856-KTS251B334K32N0T00
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
NTS 0.33μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
KTS251B334K32N0T00
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    X7R
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Thickness (Max)
    0.102 2.60mm
  • Thickness
    2.5908mm