  • KTS500B685M43N0T00
KTS500B685M43N0T00
advertisement
Manufacturer No:
KTS500B685M43N0T00
HK JDW NO:
856-KTS500B685M43N0T00
Package:
1812 (4532 Metric)
Description:
NTS 6.8μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Quantity:
In Stock : 5065
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KTS500B685M43N0T00
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    6.8μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm