  • KVD250L475M43A0T00
KVD250L475M43A0T00
advertisement
Manufacturer No:
KVD250L475M43A0T00
HK JDW NO:
856-KVD250L475M43A0T00
Description:
KVD 4.7μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.256Lx0.157W 6.50mmx4.00mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 5931
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
KVD250L475M43A0T00
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.157W 6.50mmx4.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    4.7μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm