  • KVD500L335M55A0T00
KVD500L335M55A0T00
advertisement
Manufacturer No:
KVD500L335M55A0T00
HK JDW NO:
856-KVD500L335M55A0T00
Description:
KVD 3.3μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X8L 0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm -55°C~150°C High Temperature Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
KVD500L335M55A0T00
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.177W 7.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm